Advertisement
rozwińzwiń

Formuła Elli

Okładka książki Formuła Elli Agnieszka Rautman-Szczepańska
Okładka książki Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Czytam, bo lubię literatura dziecięca
192 str. 3 godz. 12 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
Czytam, bo lubię
Wydawnictwo:
HarperCollins Polska
Data wydania:
2024-05-15
Data 1. wyd. pol.:
2024-05-15
Liczba stron:
192
Czas czytania
3 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788327687098
Tagi:
magia elfy psychologia
Średnia ocen

8,8 8,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,8 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6302
3488

Na półkach:

Od czasu do czasu powracają wizje tworzenia jednolitej społeczności. Ideałem wówczas jest posiadanie takich cech jak inni, niewyróżnianie się, bycie nijakim. Każde odstępstwo od normy uważane jest za niebezpieczne, a władze pielęgnują dumę z bycia masowym. Inność staje się pretekstem do piętnowania, izolowania, prześladowania. Takie nastawienia napędza dyktaturę, pozwala na jej istnienie. W szkole uczymy się o jej mechanizmach, ale opowieści o wojnach nie pozwalają na dobre zrozumienie problemu. Musimy mieć możliwość zobaczenia go, przeżycia, poznania mechanizmów. Bardzo często powieści fantasy stają się narzędziem do przemycania wiedzy o dyktaturach. I taką książką jest właśnie skierowana do młodych czytelników „Formuła Elli” Agnieszki Rautman-Szczepańskiej.
Na pierwszy rzut oka świat Elli jest zwyczajny. Od czasu do czasu dzieją się w nim dziwne rzeczy, ale mogą uchodzić za zbieg okoliczności. Gdyby nie zainteresowanie władz, uczenie, że magia jest zła nie zwrócono by na nią zbyt wielkiej uwagi. Oskarżenie o czary w tym świecie jest równoznaczne z zesłaniem do więzienia. Początkowo obserwujemy zwyczajną szkolną codzienność, w której dzieciaki ze sobą rywalizują, są wobec siebie złośliwe Ella jest nastolatką, która potrafi odeprzeć ataki za pomocą życzeń. Nie jest jednak świadoma, jak wielka moc w niej drzemie. Wychowywana przez ojca i ciotkę nastolatka pewnego dnia będzie musiała wszystko porzucić. W ucieczce pomoże jej tajemnicza postać Nano.
Przy okazji obserwowania losów bohaterki widzimy jak wyglądają zgromadzenia ludowe, przemówienia tyranki, czyli wszystko to, co utrwala totalitaryzm. Trafiamy do świata, w którym dążenie do „normalności” jest sensem życia każdego mieszkańca. Podobne stroje, zachowania i takie same poglądy to przepis na podporządkowanie sobie ludzi. Trudno tu ukrywać swoją wyjątkowość. Szybko zostaje wykryta i zwalczana. Bliscy Elli dbają o bezpieczeństwo nastolatki, ale jej zachowania coraz bardziej zwracają uwagę władz. Kolejne życzenie staje się punktem wyjścia do uruchomienia pościgu za dziewczyną, której mama była elfką. Dziwne rzeczy dziejące się wokół Elli coraz bardziej przykuwają uwagę otoczenia, co przyczynia się do złożenia donosu na nią, oskarżenia jej o czary. Ucieczka z „Naszego Świata” do „Ich Świata” otwiera podróż po magicznym świecie, w którym czas biegnie inaczej. Autorka pięknie wykorzystała tu spojrzenie Alberta Einsteina na czas i na jego „zagięcia”. W ten sposób uciekinierka może zobaczyć różne otoczenia, odkryć swoje możliwości, a także poznać swoje korzenie.
Z jednej strony dostajemy tu baśniową opowieść o wyjątkowej Elli, której rodzice pochodzą z dwóch różnych światów, a z drugiej jest to historia mechanizmów działania dyktatury, propagandzie, prześladowaniach oraz tolerancji i otwieraniu się na inność, znoszeniu podziałów na „Ich Świat” i „Nasz Świat”. Pisarka uświadamia, że takie nazwy zależą wyłącznie od perspektywy miejsca, w którym się żyje i nie wnoszą niczego dobrego do relacji między mieszkańcami światów za to przyczyniają się do podziałów, nietolerancji, wykluczenia, rasizmu i prześladowań. Sprawująca rządy prezydentka jest bardzo wrogo nastawiona do każdego odstępstwa od „normalności”. Jej życie toczy się wokół pilnowania, aby mieszkańcy „Naszego Świata” nie przejawiali jakichkolwiek cech magiczności oraz byli podobni. Z tego powodu mamy tu dążenie do zakładania takich samych strojów. Pokazanie różnych sposobów kontrolowania społeczności będzie świetnym punktem wyjścia do rozmów o indywidualizmie, modzie, kreowaniu potrzeb, propagandzie politycznej, akceptacji innych.
Jestem absolutnie zachwycona książką Agnieszki Rautman-Szczepańskiej. Pisarka z niesamowitą wprawą tworzy świat dyktatury, pod płaszczykiem baśni podsuwa historię o totalitaryzmie, uzmysławia jak bardzo jest on szkodliwy. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć.

Od czasu do czasu powracają wizje tworzenia jednolitej społeczności. Ideałem wówczas jest posiadanie takich cech jak inni, niewyróżnianie się, bycie nijakim. Każde odstępstwo od normy uważane jest za niebezpieczne, a władze pielęgnują dumę z bycia masowym. Inność staje się pretekstem do piętnowania, izolowania, prześladowania. Takie nastawienia napędza dyktaturę, pozwala na...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
50
47

Na półkach:

Jestem nią oczarowana ✨ Nie spodziewałam się znaleźć tam tyle życiowych mądrości, ważnych lekcji, które nie zawsze są takie oczywiste...
.
Współpraca reklamowa z @harperkids_polska
.
Ella to dziewczynka, której przyszło mierzyć się z codziennością bez mamy u boku. I choć tej nie ma już przy niej od dłuższego czasu, zaplanowała dla córki podróż, która ma pomóc jej w odnalezieniu siebie i swojej drogi.
.
I nie tylko Ella może wynieść z tej przygody coś ważnego! Ale każda mała księżniczka, której przyjdzie iść z nią przez karty tej historii. Kraina cudownych stworzeń, niewyjaśnionych zdarzeń i mądrości czyhających na każdym zakręcie otwiera swoje wrota 🪄
.
Mówi o tym, że nie musisz iść przez życie sam. Ale nie musisz też dopasowywać się do otoczenia ani wymagać, by ono zmieniało się dla ciebie. Po prostu szukaj miejsca, w którym czujesz się dobrze. Ale nie zmieniaj się! Bo to, że jesteś inny, w żadnym wypadku nie oznacza, że z tobą jest coś nie tak. Inny, znaczy wyjątkowy. Pielęgnuj tę swoją wyjątkowość, by nie stracić wewnętrznej magii.
.
Piękna pozycja na rozpoczęcie samodzielnego czytania 🥺 co umożliwia też duża, przystępna czcionka.
.
#książka #magia #czary #dziewczynka #lektura #czytambolubie #dziecko #book #bookstagram #magic #happy #poland #natura_perfection #babygirl #czytam #polishgirl #fotowtorek #instadziecko #polska #memyselfandi #mojewszystko #książki #love #wrocław #jestembojestes #instabook #bookstagrampl #polskadziewczyna #instawtorek #instamatki

Jestem nią oczarowana ✨ Nie spodziewałam się znaleźć tam tyle życiowych mądrości, ważnych lekcji, które nie zawsze są takie oczywiste...
.
Współpraca reklamowa z @harperkids_polska
.
Ella to dziewczynka, której przyszło mierzyć się z codziennością bez mamy u boku. I choć tej nie ma już przy niej od dłuższego czasu, zaplanowała dla córki podróż, która ma pomóc jej w...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1264
880

Na półkach: ,

"Formuła Elli" to historia tytułowej nastolatki, wokół której nieustannie dzieją się dziwne rzeczy. W świecie, który bardzo dąży do "normalności" jej magiczna odmienność może stanowić szczególne zagrożenie...

Ta książka to tak naprawdę dwie opowieści w jednym. Z jednej strony to baśniowa podróż do innych wymiarów pełnych magii i mistycznych stworów, z drugiej natomiast - to metaforyczna droga, która przechodzi wielu z nas, droga do akceptacji i tolerancji.

Autorka w swym mądrym przekazie mocno podkreśla, jak inność to nie coś, czego powinno się obawiać (choć często tak jest),a coś, co czyni wyjątkowym w najlepszym tego słowa znaczeniu. Piękne przesłanie szczególnie dla nastoletnich czytelników, tak często borykających się z trudami samoakceptacji. Ta historia oswaja inność i pokazuje, że bycie sobą to największa wartość.

Fabularnie jest to całkiem przyjemna, krótka opowiastka fantasy, która wzbudza sympatię i zaciekawienie kreacją światów i ich mieszkańców. Zaintrygowały mnie zwłaszcza panujące zasady w "naszym" wymiarze oraz poziom przenikania się go z innymi.

Zabrakło mi natomiast poszerzenia właśnie tej warstwy czysto związanej z opowieścią i okolicznościami zdarzeń. Zarys bowiem zaostrza apetyt na więcej, ale pozostawia z wieloma pytaniami bez odpowiedzi. Chciałabym wiedzieć więcej o historii bohaterów, lepiej ich poznać, a także odkryć okoliczności sytuacji, w jakiej się od początku znaleźli (chociażby stworzenia tak radykalnej władzy i praw). Książka jest krótka i myślę, że bardzo by ją wzbogaciło kilkadziesiąt dodatkowych stron, które pozwoliłyby wgryźć się w nią lepiej, bardziej przywiązać do postaci oraz ich przygód.

Niemniej myślę, że jest warta uwagi, szczególnie pod kątem wartościowych treści, zachęcających młodszych czytelników do rozmow i przemyśleń. Mniej może dla samej fabuły, a bardziej dla tych aspektów mogę ją nastolatkom i rodzicom polecić przy poszukiwaniu zdrowych treści w przyjemnej oprawie 😊

"Formuła Elli" to historia tytułowej nastolatki, wokół której nieustannie dzieją się dziwne rzeczy. W świecie, który bardzo dąży do "normalności" jej magiczna odmienność może stanowić szczególne zagrożenie...

Ta książka to tak naprawdę dwie opowieści w jednym. Z jednej strony to baśniowa podróż do innych wymiarów pełnych magii i mistycznych stworów, z drugiej natomiast -...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1
1

Na półkach:

Książka dosłownie wciągająca w wykreowany fantastyczny świat magii. Poznajemy nastolatkę, która jest w połowie elfem w połowie człowiekiem (jej mama była Elfem).
Żyje w świecie w którym jakiekolwiek oznaki magii wiążą się z wykluczeniem. Pojawia się tu wątek polityczny w którym sprawująca rządy prezydent jednoznacznie sprzeciwia się funkcjonowaniu „odmieńców” pośród „normalnych” obywateli. Ella czuje się inna, doświadcza swojej wyjątkowości w codziennych sytuacjach, co niestety w konsekwencji niesie za sobą konieczność ucieczki z miasta.
Dziewczyna licząc na ratunek ale przede wszystkim, na poznanie swojej tożsamości, zrozumienie kim jest, docenienie swojej mocy i poczucia wewnętrznej akceptacji dla swojej odmienności, wyrusza w magiczną podróż. Świat który poznaje, krainy w które przemierza są na wskroś magiczne. Czarownice, Elfy, smoki, centaury to jedni z wielu poznanych mieszkańców ( każdy ma swoją historię). Ma możliwość poznania swoich korzeni, swojego pochodzenia.
Rusza na misję ale nie jest sama. Wspierana przez tych, którzy kochają ją taką jaką jest. Fantastyczna opowieść o odwadze i determinacji w poznawaniu siebie o tym, że inne oznacza wartościowe. Piękna lekcja tolerancji i szacunku dla różnic.

Książka dosłownie wciągająca w wykreowany fantastyczny świat magii. Poznajemy nastolatkę, która jest w połowie elfem w połowie człowiekiem (jej mama była Elfem).
Żyje w świecie w którym jakiekolwiek oznaki magii wiążą się z wykluczeniem. Pojawia się tu wątek polityczny w którym sprawująca rządy prezydent jednoznacznie sprzeciwia się funkcjonowaniu „odmieńców” pośród...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
152
149

Na półkach:

Każde dziecko jest inne, lecz czasami nie potrafi tego zrozumieć i zaakceptować, zwłaszcza jeśli nie ma wspierającego otoczenia. Mądra, ciepła „Formuła Elli" uczy, jak zaakceptować własną inność i znaleźć w niej źródło siły.

#patronat #bababook

Możecie powiedzieć, że to kolejna książka o akceptacji inności, a ja odpowiem: tak, i chcę więcej takich historii, które w konwencji fantastycznej opisują problemy i pokazują, jak można je rozwiązać. Nie tylko ze względu na tematykę, lecz także ze względu na sposób budowanie świata, który nie infantylizuje i ma skomplikowaną fabułę, książka została wyróżniona w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną powieść dla dzieci i młodzieży. Wybierano utwory o wysokim poziomie artystycznym i etycznym. “Formuła Eli” mówi wprost, że w dzieciństwie, a często i w dorosłości, potrzebujemy grupy; nikt nie chce być odmienny. Trzeba być jak rówieśnicy, słuchać tych samych utworów, ubierać się tak samo, lubić te same zabawy. Niektórzy przez całe życie szukają siebie, bo odkrywanie, co nam w duszy gra i jacy jesteśmy, to praca na wiele lat, która wymaga odwagi i niesie ryzyko odrzucenia.

„Formuła Elli" Agnieszki Rautman-Szczepańskiej (człowieka renesansu: lekarki, poetki, rysowniczki, pisarki) to opowieść o akceptacji siebie. Ella, półelfka, półczłowiek, wyrusza na wyprawę po równoległych światach, gdzie przyjdzie jej zmierzyć się z polityką i okrutnymi praktykami prowadzącymi do rasizmu i wykluczenia, ale w końcu odkryje tajemniczą formułę, dzięki której zmieni świat. Możemy jej zazdrościć i współczuć jednocześnie, bo chociaż wydaje się zwykłą nastolatką i chce żyć jak jej rówieśnicy, jej przyszłość nie będzie zwyczajna. Ella ma dar, nad którym nie panuje, jest wybranką losu (jak to w powieściach o dorastaniu, ale wciąż łaknę historii o dziewczynkach-bohaterkach). Poznaje smoki, chochliki czy liliputy, uczy się od elfów. Ba! Może nawet może czytać książki… w chmurze. To jednak dzięki swojej rodzinie wie, że odmienność to nie wada i powód do wstydu, a wielka wartość, której świat potrzebuje.

Powieść wydana w przepięknej okładce, która mieni się kolorami, przywołuje skojarzenia ze światem wróżek. Wydrukowana dużą czcionką, nadaje się dla czytelników od 9 do 12 lat oraz tych po trzydziestce.

Każde dziecko jest inne, lecz czasami nie potrafi tego zrozumieć i zaakceptować, zwłaszcza jeśli nie ma wspierającego otoczenia. Mądra, ciepła „Formuła Elli" uczy, jak zaakceptować własną inność i znaleźć w niej źródło siły.

#patronat #bababook

Możecie powiedzieć, że to kolejna książka o akceptacji inności, a ja odpowiem: tak, i chcę więcej takich historii, które w...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
2341
2341

Na półkach: , ,

Akceptacja samego siebie.

Czy odmienność to coś złego? Absolutnie nie - czasem jednak do zrozumienia tego oczywistego faktu wiedzie długa droga pełna niepewności, strachu... a czasem także fantastycznych przygód! Główna bohaterka "Formuły Elli" odwiedzi równoległe do naszego światy, pozna elfy i smoki, a na końcu zrozumie, że w byciu innym niż reszta nie ma wcale czegoś złego.

Ella wydaje się zwykłą nastolatką, a jednak, gdzie się pojawi, dzieją się dziwne rzeczy. W dzisiejszych czasach posądzenie kogoś o czary brzmi raczej niedorzecznie, ale… czy dziewczyna na pewno pochodzi z tego świata? Aby odkryć swoją tożsamość, dostrzec w sobie moc i nauczyć się żyć ze swoją odmiennością, Ella przemierzy krainy równoległe, pozna elfy i smoki, i przeżyje niezwykłe przygody, dzięki którym wreszcie zrozumie, że inny to znaczy wartościowy. Świetnie napisana powieść fantasy o akceptacji samego siebie.

Książka nagrodzona w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" we współpracy z wydawnictwami Papilon, Literatura i HarperKids, pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej, przy finansowym wsparciu Partnerów Konkursu – Fundacji PZU oraz Fundacji „AMF Nasza Droga".
Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Joanny Papuzińskiej, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 346 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.

Młodemu odbiorcy może się ten tytuł spodobać. Walory książki są w zasadzie takie same, jak w przypadku każdego hitu YA z ostatnich lat: intrygująca kanwa opowieści, borykający się z własnymi problemami młodzi ludzie (i nie tylko) u progu swej dorosłości, szerokie spektrum odmienności i różnorodności oraz dobrze znane motywy bolączek i problemów nastoletniego wieku.

Seria "Czytam, bo lubię" dedykowana jest dzieciom, które całkiem nieźle już czytają, a przede wszystkim lubią czytać. Książki z serii to każdorazowo dawka rozrywki, dobrego humoru i okazja do poszerzenia dziecięcych horyzontów w ciekawy i interesujący sposób.

Więcej tutaj:
https://harpercollins.pl/pl/products/formula-elli-czytam-bo-lubie-3197.html

HarperKids / HarperCollins Polska - dzięki!

#formułaelli #czytambolubię #agnieszkarautmanszczepańska #harpercollinspolska #harperkids #dladzieci #cosnapolce #forkids #booksforkids

Akceptacja samego siebie.

Czy odmienność to coś złego? Absolutnie nie - czasem jednak do zrozumienia tego oczywistego faktu wiedzie długa droga pełna niepewności, strachu... a czasem także fantastycznych przygód! Główna bohaterka "Formuły Elli" odwiedzi równoległe do naszego światy, pozna elfy i smoki, a na końcu zrozumie, że w byciu innym niż reszta nie ma wcale czegoś...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
948
935

Na półkach:

„Czytam, bo lubię” to seria skierowana do dzieci od 9 do 12 lat. Osobiście jestem zachwycona obiema książkami. Są mądre, zabawne i pouczające. Napisane są dużą czcionką i łatwym językiem. Przeznaczone dla dzieci, które wkraczają w nowy etap swojego życia. Powoli przestają być dziećmi, a stają się nastolatkami. Szukają akceptacji i przyjaźni.
„Formuła Ellie” to ciepła i pełna magii opowieść dziewczynce, która chciała żyć normalnie. Niczym nie wyróżniać się z tłumu. Jednak miała pewne moce, nad którymi nie panowała. A do tego miała uszy o specyficznym kształcie. Natomiast jej wargacz czasami lśnił. Czuła, że nie należy do tego świata. Jej matka była Elfem. Ellie przenosi się do jej świata, w którym w końcu czuje się swobodnie. Chce poznać swoje korzenie. W nowym świecie poznaje smoki, nimfy, rusałki, wróżki, liliputy i elfy.

„Czytam, bo lubię” to seria skierowana do dzieci od 9 do 12 lat. Osobiście jestem zachwycona obiema książkami. Są mądre, zabawne i pouczające. Napisane są dużą czcionką i łatwym językiem. Przeznaczone dla dzieci, które wkraczają w nowy etap swojego życia. Powoli przestają być dziećmi, a stają się nastolatkami. Szukają akceptacji i przyjaźni.
„Formuła Ellie” to ciepła i...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
88
89

Na półkach:

,,Formuła Elli" jest książką, która w klimacie fantasty uświadamia dziecku, że bycie innym, to nie znaczy bycie kimś dziwnym, wręcz przeciwnie bycie innym niż wszyscy znaczy, że jesteśmy wyjątkowi i również bardzo wartościowi. Nie każdy jest taki sam. Ważne jest, aby to zrozumieć i widzieć w sobie zalety.
Przekaz tej książki jest bardzo na czasie, a zrozumienie go, przez dziecko uchroni je przed wieloma nieprzyjemnościami czy też niską samooceną. Już nie mówię tutaj o poważniejszych sytuacjach przez nie akceptowanie siebie i uleganie presji otoczenia, które nie zawsze jest łaskawe. Książka ta ma w sobie niesamowita moc. Przyjemna historia pozwoli dziecku na zrozumienie i zrzucenie z siebie pewnego ładunku emocjonalnego w tym wieku.

,,Formuła Elli" jest książką, która w klimacie fantasty uświadamia dziecku, że bycie innym, to nie znaczy bycie kimś dziwnym, wręcz przeciwnie bycie innym niż wszyscy znaczy, że jesteśmy wyjątkowi i również bardzo wartościowi. Nie każdy jest taki sam. Ważne jest, aby to zrozumieć i widzieć w sobie zalety.
Przekaz tej książki jest bardzo na czasie, a zrozumienie go, przez...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
489
486

Na półkach:

„Formuła Ellie” Agnieszka Rautman Szczepańska, to wspaniała literatura dziecięca, która nie tylko może pomóc zachęcić najmłodszych do sięgania po książki, ale również porusza niezwykle ważny w dzisiejszych czasach temat samoakceptacji. Jest to kolejny już tom książek z serii „Czytam, bo lubię”, który kradnie serca młodych czytelników, ale zachwyca również i dorosłych!
Ella to młoda dziewczynka, którą wychowuje ojciec. W życiu dziewczynki zabrakło mamy, jednak gdy przychodzi odpowiedni wiek, pojawia się tajemnicza postać Nano, wraz z którym Ella wyrusza w magiczną podróż odkrywania samej siebie! Wokół Elli od zawsze działy się dziwne rzeczy, których nikt nie potrafił wyjaśnić, niemniej jednak w dzisiejszych czasach, nikt nie powie głośno o czarach, bo od razu może zostać wyśmiany! Nano zabiera dziewczynkę, zgodnie z obietnicą daną jej matce, do Biblioteki Elfów, gdyż uważa, że jest ona już na tę życiową wyprawę gotowa! To właśnie podczas tej podróży Ella odkrywa swoją przeszłość, pochodzenie i przodków, a wszystko, czego się dowiaduje, jest dla niej nie lada zaskoczeniem! Ma możliwość spotkania, chociażby swojej babci, ale również i poznania Elfów, których istnienia do tej pory nie dopuszczała do myśli. Ale nie jest to zwykła podróż, gdyż tą zaplanowała dla dziewczynki mama, po której odziedziczyła coś tajemniczego – nie chcę tutaj zdradzić zbyt wiele, Niemniej jednak jest to podróż, która odmieni życie dziewczynki!
Autorka wspaniale przedstawiła historię dziewczynki, której nie sposób nie polubić podczas czytania. Mnie niezwykle cała historia przypadła do gustu i myślę, że może być idealną lekturą dla młodych czytelniczek, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Uważam to książeczka, która może okazać się tą, która przekonała młode damy do częstszego sięgania po książki do czytania!
Niestety szkalowanie i prześladowanie w dzisiejszych, okrutnych czasach zdarza się nagminnie, co często skutkuje nerwowymi załamaniami, depresją, a są i przypadki, że kończy się odebraniem sobie życia. Autorka poruszyła w książce temat zaakceptowania siebie takim, jakim się jest naprawdę. Niezależnie od akceptacji społeczeństwa, niezależnie od utartych stereotypów i mody, ale po prostu zaakceptować siebie tu i teraz, dziś, dokładnie takim, jakim się jest! Jest to niezwykle ważne i myślę, że powinniśmy to dzisiejszej młodzieży podkreślać na każdym możliwym kroku.
Książka nie jest długa, dlatego czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie! Dodatkowym, wielkim atutem są duże litery, które idealnie sprawdzą się dla młodych czytelniczek! Bardzo polecam!

„Formuła Ellie” Agnieszka Rautman Szczepańska, to wspaniała literatura dziecięca, która nie tylko może pomóc zachęcić najmłodszych do sięgania po książki, ale również porusza niezwykle ważny w dzisiejszych czasach temat samoakceptacji. Jest to kolejny już tom książek z serii „Czytam, bo lubię”, który kradnie serca młodych czytelników, ale zachwyca również i dorosłych!
Ella...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    10
  • Chcę przeczytać
    10
  • Posiadam
    2
  • Chcę dać w prezencie
    1
  • Literatura młodzieżowa/dla dzieci
    1
  • Fantasy i s-f
    1
  • Współpraca
    1
  • Dla dzieci
    1
  • 123
    1
  • Do kupienia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Formuła Elli


Podobne książki

Przeczytaj także